Naujienos

Atgal

Kokosų aliejaus naudos augintiniams

2018-03-10

Ar galima šunims ir katėms duoti kokosų aliejaus?

Kokosų aliejus šiuo metu yra be galo populiarus. Greičiausiai ir jūs jį naudojate maistui ruošti, galbūt juo drėkinate odą arba lepinate plaukus. Tačiau ar žinojote apie ypatingą šio supermaisto naudą keturkojams bičiuliams?

Sočiųjų riebalų – net 90%

Kokosų aliejus yra spaudžiamas iš sunokusių kokosų ir įgauna valgomo aliejaus formą, kuris yra naudojamas ir maiste, ir grožio produktuose. Organinis, šalto spaudimo, grynas kokosų aliejus yra ypač vertingas dėl savo išskirtinės sudėties. Tai vienas iš nedaugelio maisto produktų, kuris gali būti vadinamas supermaistu.

Daugiau kaip 90% kokoso aliejaus sudaro sočiosios riebalų rūgštys ir tik nedidelis kiekis nesočiųjų riebalų rūgščių. Dauguma sočiųjų riebalų rūgščių kokoso aliejuje yra vidutinės grandies trigliceridai (VGT). Tai gerieji riebalai, slaptasis kokosų aliejaus ginklas.

Pagrindinę sočiųjų rūgščių dalį (daugiau kaip 40%) sudaro lauro rūgštis. Ši rūgštis pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis.

Kodėl kokoso aliejus yra toks naudingas šunims ir katėms?

Kokosų aliejus yra svarbus šunų sveikatai dėl keleto priežasčių. Kokių? Aptarsime plačiau.

Kailiui ir odai. Pirmiausia šis supermaistas gali padėti pagerinti augintinio kailio būklę, t. y. pagreitinti šuns kailio augimą, suteikti jam šilkinio švelnumo ir blizgesio. Kokosų aliejus turi antimikrobinių ir antibakterinių savybių, tad gali paskatinti odos regeneracijos procesus, netgi padės sumažinti alergines šuns odos reakcijas, palengvins tokių ligų kaip egzema, alergija blusoms, kontaktinis dermatitas, niežulys, gijimą. Taip pat kokosų aliejus gali padėti išgydyti mieliagrybių sukeliamas infekcijas.

Virškinimui. Pridėjus kokosų aliejaus į pašarus, pagerinamas virškinamumas ir maistinių medžiagų įsisavinimas. Šis supermaistas ne tik suteikia energijos, bet ir gali padėti augintiniui numesti svorio. Taip pat kokosų aliejus pasižymi parazitus naikinančiomis savybėmis, tad gali padėti gydyti virškinimo sutrikimus ir sumažinti ar visiškai panaikinti blogą burnos kvapą. 

Imuninei sistemai. Dėl stiprių antibakterinių, antivirusinių ir antigrybelinių savybių kokosų aliejus gali padėti išvengti infekcijų ir ligų. Antivirusinės šio supermaisto savybės gali pagreitinti atsistatymą po šunidžių kosulio. Kokosų aliejus taip pat gali reguliuoti ir subalansuoti insulino kiekį kraujyje, skatinti tinkamą skydliaukės veiklą bei padeda išvengti cukrinio diabeto ar jį kontroliuoti.

Vyresniems šunims ir katėms. Šis supermaistas taip pat stimuliuoja smegenų veiklą, dėl to yra labai naudingas vyresnio amžiaus šunims ir katėms.

Teigiamos įtakos kokosų aliejus jūsų augintiniui turės tik tuomet, jei duosite jo reguliariai. Užtikrinti tinkamą kiekį gali būti sunku, netgi rizikinga, todėl puiki alternatyva – sausi pašarai, į kurių sudėtį būtent ir įeina ši svarbi medžiaga.