Naujienos

Atgal

3 pagrindinės ilgaplaukių kačių problemos

2019-06-28

3 pagrindinės ilgaplaukių kačių problemos. Kaip jas išspręsti?
Persų, Birmos ar turkų angoros veislės katės neabejotinai žavi ilgu žvilgančiu kailiu. Tačiau ką daryti, jei kailiukas prarado blizgesį, o augintinis pradėjo stipriau šertis? Kaip rūpintis keturkoju, kuo maitinti, kad katė ne tik atrodytų gražiai, bet ir jautųsi puikiai? Patarimai – šiame straipsnyje.
Su kuo susiduria ilgaplaukių kačių augintojai?
Nr. 1 Plaukų gumuliukai skrandyje
Katei kasdien išlikti švariai nėra taip paprasta. Besilaižydama ji praryja nemažai plaukų. Kačių žarnynas nepritaikytas virškinti plaukus, taigi praryti plaukai keliauja virškinamuoju traktu ir pasišalina katei tuštinantis. Tačiau neretai plaukų gniužulas užstringa ir katė jį išvemia.
Kartais pasitaikantys plaukų gumuliukai, nors ir neatrodo labai maloniai, nėra kenksmingi, tačiau jeigu tokie atvejai kartojasi nuolat, vertinkite tai kaip įspėjimą. Užstrigę plaukų gumuliukai gali trukdyti skrandžio ir žarnyno veiklai, katei gali būti sunku tuštintis ar vemti.
Jei jūsų augintiniui dažnai pasitaiko plaukų gumuliukų, jis išvemia nesuvirškintą maistą, jam pasireiškia vidurių užkietėjimas, sausas žiaugčiojimas, viduriavimas, o pilvas dažnai būna išsipūtęs – nedelsdami kreipkitės į veterinarą.
Kitas svarbus dalykas, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, tai pašaras. Norėdami pasirūpinti savo ilgaplauke kate, rinkitės pašarą, kuriame yra ląstelienos, – jos leidžia plaukams pasišalinti iš virškinimo sistemos prieš tai, kol jie tampa kieta mase. Pašare „HiQ Long Hair Care“ esančios natūralios skaidulos iš celiuliozės ir cukrinių runkelių griežinėlių padeda pašalinti skrandyje susikaupusius plaukų gumulėlius, taip augintinis išvengs nemalonių virškinimo sistemos sutrikimų.
Nr. 2 Šiurkštus ir blizgesį praradęs kailis
Padidėjęs katės plaukų slinkimas, šiurkštus ir blizgesį praradęs kailis – taip pat gana dažna ilgaplaukes kates kamuojanti problema. Tai signalas, jog būtina susirūpinti augintinio mityba. Jei savo katę šeriate nevisaverčiu, žemos klasės pašaru, gali būti, kad organizmas gauna per mažai maistinių medžiagų ir vitaminų, būtinų siekiant išlaikyti nepriekaištingą kailio būklę.
„HiQ Long Hair Care“ – aukščiausios kokybės sausas pašaras, sukurtas specialiai ilgaplaukėms katėms. Pagrindinis baltymų šaltinis šiame maiste – paukštiena. Tai lengviausiai virškinami gyvūninės kilmės baltymai, būtini tinkamam raumenų tonusui palaikyti ir energijai užtikrinti. Jie augintinio organizmą aprūpina subalansuotu nepakeičiamų aminorūgščių kiekiu sveikam ir ilgesniam gyvenimui.
„HiQ Long Hair Care“ pašaro sudėtis taip pat papildyta ir vienu vertingiausių produktų pasaulyje – natūraliu ir labai naudingu tyru kokosų aliejumi. Šis supermaisto kategorijos produktas gali padėti pagerinti augintinio kailio būklę, t. y. pagreitinti kailio augimą, suteikti jam šilkinio švelnumo ir blizgesio.
Nr. 3 Jautri ir išsausėjusi oda
Ilgaplaukės katės gana dažnai susiduria ir su odos problemomis. Storas, tankus ir ilgas kailis – puiki terpė veistis parazitams, pavyzdžiui, blusoms. Dažnas kasymasis ar laižymasis gali sudirginti odą.
Bloga odos būklė gali signalizuoti ir apie netinkamą augintinio mitybą. „HiQ Long Hair Care“ pašare esantis kokosų aliejus turi antimikrobinių ir antibakterinių savybių, tad gali paskatinti odos regeneracijos procesus, netgi gali padėti sumažinti alergines odos reakcijas, palengvinti tokių ligų kaip egzema, alergija blusoms, kontaktinis dermatitas, niežulys, gijimą.
„HiQ Long Hair Care“ pašaro sudėtis papildyta linų sėmenimis ir ypač vertingu nakvišų aliejumi. Šiuose produktuose esančios Omega riebalų rūgštys gali padėti išlaikyti ne tik blizgų ir tankų kailį, bet ir sveiką bei elastingą odą.
Neatsitiktinai į pašaro formulę įtrauktas cinko ir vitaminų C, E, A, B kompleksas, jis skatina keratino sintezę. Keratinas – vienas svarbiausių elementų, palaikančių tinkamą odos būklę.