Naujienos

Atgal

Pasaulis to dar nematė!

2018-05-14

Gyvūnų pašaro rinkoje – naujas inovatyvus lietuviškas prekės ženklas

Aukščiausios klasės gyvūnų pašarą gaminanti UAB „Akvatera“ gegužę į rinką išleido naują, pasaulyje analogų neturintį pašarą augintiniams „HiQ“, kurį pirmą kartą gyvūnų rinkos dalyviams iš įvairiausių šalių pristatė pasaulinėje gyvūnų prekių parodoje Vokietijoje „Interzoo’18”. Pasak gamintojų, šiam pašarui sukurti buvo pasitelktos inovatyvios technologijos, o jo sudėtyje yra augintinių išskirtinių nanodalelių. 

Gerėjant ekonominėms sąlygoms ir augant gyventojų pajamoms, daugėja žmonių, auginančių  naminius gyvūnus – kartu didėja ir paklausa jų ėdalui – Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, Lietuvoje per pirmuosius du 2018 m. mėnesius, palyginti su 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu, 22,89 t padidėjo šunų ėdalo gamyba. Tiesa, didžioji dalis gyvūnų pašaro – eksportuojama.

„Pastebėjome, kad naminių gyvūnų augintojai, kitaip nei prieš keletą metų, dažniau atsižvelgia į gyvūno gerovę ir linkę pirkti brangesnius bei kokybiškesnius keturkojų mitybai skirtus produktus, tad prieš porą metų pradėjome modernizuoti „Akvatera“ gamyklą ir davėme užduotį mūsų maisto technologams sukurti naują kokybišką ėdalą. Ilgai analizavome naminių gyvūnų pašarų rinką, jų gamybai galimas pritaikyti technologijas ir per dvejus metus sukūrėme analogų rinkoje neturintį pašarą, kuris turėtų sulaukti nemenko susidomėjimo ne tik šalies, bet ir užsienio rinkose. Ilgametė patirtis rodo, kad užsienio kinologai, parodose pamatę ir išbandę mūsų gaminamą pašarą, vėliau jo ieško savo šalies prekybos vietose, tačiau neradę, dėl produkcijos tiekimo siunčia tiesiogines užklausas mums. Šiuo metu didžiają dalį – daugiau nei 60 proc. – savo pagaminamos produkcijos eksportuojame į Europos, Skandinavijos rinkas bei Tolimuosius ir Artimuosius Rytus, tad su naujos kartos pašaru „HiQ“ planuojame šiuos skaičius dar padidinti“, – sako „Akvatera“ eksporto vadovas Paulius Ausmanas. 

Visi „HiQ“ prekės ženklu pažymėti gyvūnams skirti produktai yra sukurti pagal inovatyvią formulę ir papildyti unikaliais nanodydžio dalelių komponentais – iki itin smulkių dalelių apdirbtu natūraliu mineralu ir veikliųjų medžiagų kompleksu bei tyru kokosų aliejumi, kurie užtikrina pilnavertę augintinių mitybą ir tinkamą jų organizmo funkcionavimą. Be to, dalis „HiQ“ pašarų pritaikyti kukurūzų netoleruojantiems ir kviečiams bei jų glitimui alergiškiems gyvūnams. Naujaisiais augintinių pašarais jau prekiaujama specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse KIKA.