Naujienos

Atgal

Kaip teisingai pakeisti pašarą augintiniui?

2019-03-28

Po ilgų ieškojimų manėte, kad pagaliau atradote augintiniui tinkamą pašarą, o naujasis maistas ir vėl netiko – augintinis viduriuoja, nenoriai ėda? Gali būti, jog tiesiog per greitai įvedėte naują produktą į gyvūno mitybos racioną. Kaip tai padaryti teisingai?

Dažnas pašarų keitimas = sveikatos problemos

Skubant pakeisti pašarą, netaikant pereinamojo laikotarpio ar tiesiog dažnai keičiant maistą, rizikuojate susidurti su augintinio sveikatos problemomis. Dažniausiai tokiais atvejais pasireiškia virškinimo sistemos sutrikimai – vėmimas, viduriavimas. Tuomet šeimininkai galvoja, kad tai netinkamas pašaras jų augintiniui, tačiau tikroji problema – per dažnas arba neteisingas pašaro keitimas.

Išnagrinėkite naujojo pašaro sudėtį

Atidžiai išnagrinėkite pašaro, kurį pasirinkote, sudėtį. Svarbu, kad naujasis maistas būtų visavertis ir atitiktų visus jūsų augintinio poreikius.

Jei nuspręsite pasirinkti pašarą, kuris sudėtimi stipriai skiriasi nuo dabartinio, pavyzdžiui, visuomet rinkdavotės pašarą su grūdais, o dabar norite išbandyti begrūdį, perėjimo laikotarpį atitinkamai pailginkite. Kuo labiau naujasis pašaras skiriasi nuo senojo, tuo ilgiau juos reikėtų maišyti siekiant išvengti virškinimo sistemos sutrikimų.

Pašarą būtina keisti palaipsniui

 Labai svarbu pašaro keitimą atlikti palaipsniui. Tai reiškia, kad būtina maišyti senąjį ir naująjį pašarus. Pavyzdžiui:

Maišymo trukmė priklauso nuo augintinio amžiaus ir sveikatos būklės. Jauniems šunims ir katėms pašarų maišymo laikotarpis turėtų trukti ne trumpiau kaip 7 dienas, o suaugusiems – bent 4. Jei augintinis turi jautrią virškinimo sistemą, nepriklausomai nuo jo amžiaus, pašarus maišykite bent 7 dienas. Jei Jūsų keturkojui draugui diagnozuota kokia nors liga, dėl pašaro keitimo pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju.

Jei, pavyzdžiui, pereinama nuo sauso pašaro prie konservų, toks perėjimas turėtų trukti dar ilgiau, optimalus terminas – 14 dienų.