Naujienos

Atgal

Begrūdžiai pašarai – inovacija augintinių mityboje

2019-05-31

Begrūdžiai pašarai – inovacija augintinių mityboje
Parduotuvėse atskiros lentynos skiriamos produktams, iš kurių pašalinti tam tikri ingredientai, pavyzdžiui, populiarėja produktai be cukraus, glitimo, laktozės. Vis daugiau žmonių laikosi begrūdžių dietų. Tai daroma siekiant palaikyti sveiką ir natūralią mitybą. Begrūdžiais pašarais šerti šunis ir kates taip pat labai populiaru. Nurodysime keletą priežasčių, kodėl verta savo augintiniui parinkti būtent tokią mitybą.
 
Lengvesnis virškinimo procesas
Jei jūsų augintinis turi jautrią virškinimo sistemą, periodiškai susiduria su virškinimo sutrikimais, naudinga išbandyti begrūdį pašarą. Jis yra lengviau virškinamas, neapsunkina virškinamojo trakto, todėl tai puikus pasirinkimas siekiant išvengti virškinimo problemų.
 
Mažesnė alergijų tikimybė
Apie 10% visų alergijų tarp gyvūnų sudaro alergijos tam tikriems pašaro ingredientams. Iš šių 10% maždaug dešimtadalis augintinių yra alergiški grūdams (dažniausiai kviečiams). Pašarai be grūdų mažina alergijų tikimybę, o tai reiškia, kad nesukelia odos pleiskanojimo, niežulio, paraudimo bei kailio slinkimo. Be to, begrūdžiai pašarai gali padėti gerinti odos bei kailio būklę.
 
Daugiau gyvūninės kilmės baltymų
Dažniausiai grūdus pašaruose pakeičia bulvės, tačiau, kaip taisyklė, begrūdžiuose pašaruose vyrauja didesnis gyvūninės kilmės baltymų kiekis. Tai reiškia, kad augintinis gauna daugiau nepakeičiamų aminorūgščių, vitaminų bei mineralinių medžiagų, reikalingų bendrai organizmo sveikatai palaikyti.
Be to, gyvūninės kilmės baltymai suteikia daugiau energijos, gerina odos bei kailio būklę, augintinis negausiai tuštinasi tvirtomis išmatomis.
 
Lengviau kontroliuoti svorį
Šeriant pašarais, kurių sudėtyje nėra grūdų, augintinis greičiau pajunta sotumo jausmą bei išlieka sotus ilgesnį laiko tarpą. Tai leidžia lengviau kontroliuoti bei palaikyti optimalų augintinio svorį.
Jei jums sunku atsispirti nuolat maisto prašančioms augintinio akims bei baiminatės dėl jo svorio, begrūdžiai pašarai yra puikus pasirinkimas siekiant suteikti augintiniui sotumo jausmą ilgesniam laikui.
 
Funkciniai priedai sveikatai stiprinti
Be pagrindinių savo privalumų, begrūdžiai pašarai dažnai būna papildyti įvairiais funkciniais priedais: ląsteliena bei prebiotikais, gerinančiais virškinimo procesą, natūraliais antioksidantais, stiprinančiais imuninę sistemą, L-karnitinu, prisidedančiu prie svorio kontrolės, bei kitais.
Šie funkciniai priedai suteikia pašarams papildomas naudas augintinio sveikatai palaikyti bei stiprinti.
Nors pašarai be grūdų išpopuliarėjo tiek, kad gali atrodyti kaip mados reikalas, iš tiesų jie yra labai naudingi gyvūnų organizmui. Pasirinkus begrūdį pašarą, į augintinio mitybą jį įveskite neskubėdami. Iš pradžių keletą dienų begrūdį pašarą maišykite su senuoju maistu, kad išvengtumėte augintinio virškinimo sistemos sutrikimų, staigiai pakeitus pašarą.
Begrūdį pašarą šunims galite išsirinkti iš aukščiausios kokybės sauso maisto HiQ asortimento, pavyzdžiui: „HiQ Mini Adult Lamb“; „HiQ All Breed Adult Lamb“; „HiQ Maxi Adult Lamb“„HiQ Mini Adult Salmon“; „HiQ All Breed Adult Salmon“„HiQ Maxi Adult Salmon“.